Alüminyum Cephe Sistemleri

AF 50 E

AF50 E sistemimiz AF50 S strüktürel silikon cephe serisinin taşıdığı tüm özellikleri bünyesinde taşımakla beraber, camları taşıyacak kaset panel sistemine ihtiyaç duymaması sayesinde ciddi anlamda bir ekonomik avantaj ve estetik kazandırmaktadır. Sistemin çalışması çift cam arasındaki nem alıcı çıtanın arkasına gizlenen U kanalı ile olmaktadır. U kanalı çift cam arasına özel çift kompanentli silikon ile sabitlenir ve bu kanallardan da özel klipsleri sayesinde transom ve mulyonlara vida kanalından monte edilir. Yatay ve düşey derzler 20 mm. olup bu derzlere özel tasarlanmış silikon fitil ile kapatılır. Kaset panel sisteminin kullanılmaması sayesinde cephe hattı minimum mesafede kalmaktadır. Sisteme özel olarak tasarlanmış iç ve dış köşe adaptörleri ve klipsleri sayesinde imalatı ve montajı daha hızlı temiz dönüşler sağlamaktadır. Mulyon ve transom montaj vidası kanallarına geçirilen plastik adaptör sayesinde ısı geçirim katsayısı düşük bir sistem oluşturulmuştur. Sistem içerisindeki yoğuşma ve sızan suları, yatay ve düşey taşıyıcı sistem içindeki tahliye kanallarından dışarı atar. Bütün bu özellikleri ile AF50 E sistemi, maliyet ve işçilikten tasarruf sağlayarak ekonomik olmakla beraber sağlamlıktan ve şıklığı daha üstün bir sistemdir.

AF 50 S - AF 50 H - AF 50 R

Türkiye’nin en geniş kapsamlı, ekonomik ve estetik Strüktürel Silikon cephe Sistemini sunmaktadır. Taşıyıcı sistemi 2 mm ve 1.8 mm et kalınlığı olan mulyon ve transom profillerine sahip sistemimiz 65 mm.’ den 150 mm.’ ye kadar geniş bir ölçü spektinde üretilmektedir. AF50 S H R serileri çok yönlü bir sistemdir. Mulyonlar Strüktürel silikon cephe, skylight ve klasik kapaklı cephe projelerinin tümünde kullanılmaktadır ve uygulayıcılar için mükemmel bir avantajdır. Deprem, bina oturması, rüzgar, fırtına v.s olumsuz şartlara uygun olarak dizayn edilmiş bu serisinde, profiller vidalarla sabitlenmez. Mulyon, transom, panel, cam taşıyıcı olan tij profillerinin tümü esnektir.Panel profilleri mulyon profillerine vidayla sabitlenmez erkek ve dişi taşıyıcılara taşıtılır. Böylece panel deprem de hareket edebileceğinden kasılmaz, camlar kırılmaz.

AF 50 T - AF 50 C

AF50 T ve C , AF50 E sisteminin taşıyıcılarını kullanarak kapaklı sistemde yüksek ısı yalıtım değeri elde edilmiş ve sisteme özel tasarlanmış ısı bariyerleri konularak ısı geçişi önlenmiş ve sistem bu sayede zaman içinde kendi maliyetlerini çıkartacak eneji tasarrufu sağlamıştır. Sisteminde kullanılan tüm aksesuarlar diğer cephe sistemleri ile uygun olup stok maliyetleri düşürülmüştür. Sistem içinde sunulan farklı ölçülerdeki taşıyıcı profiller ile farklı açıklık ve rüzgar yüklerine karşı koyabilme seçeneği sağladığı gibi aynı zamanda kendine özgü kondens kanalları sayesinde sistem içinde oluşabilecek suları dışarı atabilmektedir. AF50 T C yatay ve düşey kapaklı sistem, düşey kapaklı-yatay silikon veya yatay kapaklı-düşey silikon çözümleri ile kendi için geniş bir ürün grubu sunmaktadır

AF 50 WIN

AF50WIN sistemi ile pencere doğramalarında, strüktürel silikon giydirme cephe estetiği yakalanmış oldu. Doğrama mantığıyla kasa profili köşe takozları ile preslenerek monte edilmek üzere tasarlandı. Kasanın dar tasarlanması ile pencere doğramalarında alüminyum yoğunluğu azaltılmıştır. Aynı zamanda cephe profili olduğu için su buharı ve yağmur sularını tahliye edebilme yapısına sahiptir. Dış cepheden bakıldığında sadece duvar ve cam bitişi görünmektedir. Cephe mantığın da üç ayrı EPDM fitilleri sayesinde sızdırmazlık ön planda tutulmuştur. Tekli ve çoklu bant pencere doğramalarında kanatların dışarı açılması istendiği durumlarda hem ekonomik hem de estetik detaylara sahip bir sistemdir.

AF68 Skylight

AF68 Skylight sistemi 68 mm genişliğinde çelik takviyelidir. AF68 in çelik takviyeli olması özelliği ile çok geniş açıklıkları rahatlıkla geçebilmektedir, taşıyıcı profillerde bulunan kondens kanalları sayesinde hem sistem içerisindeki yoğuşmaları ve su sızmalarını hem de iç cam yüzeyinde oluşabilecek yoğuşma sularını dışarı atabilecek yapıya sahiptir. AF68 skylight sistemine her konumda açılır kanatlar yapılabilmekte ve bu kanatlara motorlu mekanizmalar konularak sensörlü veya manuel olarak havalandırmayı ve duman tahliyesini otomatik olarak yapılabilmektedir. Sisteme farklı kombinasyonlarda cam takılabilmekte yine farklı kapak ve conta tasarımı ile su sızdırmazlık ön plandadır.

AF 68

Yüksek plan akslarında kullanabilmek üzere dizayn edilen çelik profil takviyeli kapaklı cephe sistemi olan AF68 serisi 68 mm genişliğe sahip olup 50’lik, 80’lik ve 147’lik alt kapak profillerine sahiptir. AF50 serisinin bir çok ortak profil ve aksesuarının ortak olarak kullanılabildiği AF 68 serisi içine çelik takivye konulduğu için bilhassa showroomlar, havaalanları, otel,plaza,AVM lobileri gibi kat yüksekliği 4 mt den fazla olan binalarda şiddetli rüzgar, deprem gibi şartlarda sarsılmama ve kırılmama özelliği sağladığından dolayı tercih edilmektedir

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir